Tuula Anttosen näyttely elokuussa 2018, kuvaaja Titus Verhe
Galleria G:n näyttelyiden valinta perustuu vapaaseen tarjontaan. Näyttelyiden kesto on 3,5 viikkoa. Näyttelyaikoja haetaan kerran vuodessa keväällä. Haku keväälle ja syksylle 2020 tapahtuu sähköisesti 15.4.2019 mennessä.
Näyttelytilan pinta-ala on n. 70 neliömetriä. Ripustusseiniä on 31 juoksumetriä ja korkeus on noin 3 m. Näyttelytila koostuu kahdesta erillisestä huoneesta. Tilaan tulee luonnonvaloa ja ikkunat avautuvat itään.
Näyttelyhakemukset toimitetaan sähköisesti. Linkki hakukaavakkeeseen julkaistaan helmikuussa 2019.
Näyttelymaksu on vuonna 2019 jäsenille 1 500 € ja muille 2 000 €. Se sisältää mm. tilavuokran, valvonnan ja siivouksen sekä näyttelytiedotuksen. Näyttelyiden myyntiprovisio on 35 %.
Näyttelytilan pohjapiirroksia voi tilata näyttelykoordinaattorilta tai tulostaa oheisesta linkistä: Pohjakaava (pdf)
Tiedustelut: Näyttelykoordinaattori Petra Hollmérus, petra.hollmerus@taidegraafikot.fi, puh. 050 433 1441
Äärellä – Invid – Amongst -yhteisnäyttely heinäkuussa 2018. Kuvan teokset Emilia Tanner ja Tiina Laine, kuvaaja Titus Verhe